سبک های مختلف مبلمان

سبک های مختلف مبلمان

قبل ازتوضیح درباره سبک های مختلف مبلمان شروع مقاله دوباره یادآور میشم پارسیان مبل بزرگترین و مدرن ترین مبلمان در ملایر می باشد ، پیشنهاد می کنیم برای مشاهده تصاویر محصولات ما به بخش گالری محصولات مراجعه در منو سایت مراجعه فرمایید .

ما در تلاش برای ارائه الهام، ما 10 سبک طراحی سفارشی را جمع آوری کردیم، هر کدام یک تاریخ خاص را در ویژگی های بصری خود پنهان کرده است. این که آیا شما به عنوان یک طراح شروع می کنید یا به سادگی با انواع مختلف مبل های موجود جذاب می شوید، این پست فرصتی برای یادگیری بیشتر خواهد داشت. این سبک ها تست زمان را تحمل کرده اند و امروز هم می توانند در خانه پیدا شوند.

1. مبل چستر فیلد
دوستیابی به قرن هجدهم، مبل چسترفیلد داستان جالبی در پشت آن دارد. گفته می شود چهارمین ارل چسترفیلد، انگلستان، اولین کسی است که به یکی از اعضای کمیسیون می پردازد، به ویژه درخواست یک عنصر مبلمان که اجازه می دهد یک مرد به راحتی نشستن به طور مرتب، بنابراین کت و شلوار خود را چروک نیست.

چسترفیلد نمادی از پیشرفت شریف بود و جذابیت پیچیده اش را از دست نداده است. این سبک با استفاده از چرم، دستبند نورد، پشت آن به همان اندازه که بازوها را می پوشاند، تعریف می شود و برای یک اثر سفلی و بدون کفی پشتی تعریف می شود.

2. مبل دو نفره Cabriole
بعضی ها می گویند هیچ چیز نمادی از مبلمان قرن 18 را بیشتر از پایه کابریول نشان نمی دهد. با قسمت بالایی خمیدگی به سمت خارج و قسمت پایین آن به صورت داخل بدن به شکل صاف و منظم خم می شود، این نوع پایه با طراحی لوگوی XV طراحی شده است.

در سبک های مختلف مبلمان, سبک صندلی Cabriole با یک قاب چوبی در معرض (اغلب حک شده) و اندکی کمتر از بازوها مشخص می شود. ویژگی های دیگر شامل خطوط مداوم و بدون پشتی بالایی هستند. در مثال فوق، طراح تصمیم به اضافه کردن برخی از آنها کرد، و ما واقعا نتیجه را دوست داریم.

3. مبل کمپلکس
سبک مبل کمپلکس به لاتین cabinetmaker و طراح مبلمان توماس چیپندال، که نام آن به شدت بر صحنه دکور انگلیسی در اواخر قرن هجدهم تأثیر داشت، متکی است. یک مبل مجلسی واقعی دارای پشتی عقب است که به نقطه بالاتر در وسط می رسد و دوباره در انتهای آن کمی است.

ویژگی های دیگر عبارتند از رول یا مربع اسباب بازی، اثاثه یا لوازم داخلی، پرده های در معرض و معمولا بدون بالشتک پشت. ما دوست داریم که چگونه طراحان یک مبل کمرنگ الهام گرفته را در عکس بالا یکپارچه کرده و به صورت ظاهری غیررسمی و دعوت کننده به آن اضافه کرده است.

4. مبل لسون
چهارمین نوع مبل در لیست ما در سبک های مختلف مبلمان به توماس ولف لولسون، یک تاجر آمریکایی و نویسنده ای که این مدل را برای راحتی بیشتر سفارش داد، تسویه شد. اولین صندلی Lawson در تاریخ با یک لایه پشتی در بالش ها و پرتقال ساخته شده است.

امروزه شما می توانید یک لسون را با سه بالشتک عقب و بازوهای پایین تر از پشت (کمی رول یا مربع) تشخیص دهید. اما انتظار می رود مدل های مختلفی را در بازار مشاهده کنید. شما می توانید پارچه های نساجی و چرم و مواد مختلف جاسازی شده، از جمله فلز و چوب را پیدا کنید.

5. مبل دو نفره
اسم خود را از شهر تاکسیدو پارک در نیویورک بدست آورده است، مبل راحتی سوپرمن یکی از نکاتی است که مدرنیسم را در دهه 1920 نشان می دهد. سبک توسط سلاح ها همان ارتفاع پشت (معمولا بلندتر از طرح های دیگر مبل در این پست)، زرق و برق الهام بخش و ظرافت تعریف شده است.

اولین نسخه از مبل با یک ردیف از طوفان و پاهای در معرض قرار گرفت. بالش اختیاری است، اما راحتی را به خصوص برای یک نیمکت با سایز بالا اضافه می کند.

6. انگلیسی مبل صاف نورد
احتمالا نوعی از مبل های سرسبزانه ای که در آن قرار می گیرید، مبل های بازوی (یا باشگاه) انگشتری انگلیسی به نوبه خود قرن می گذرد و یک جادۀ بریتانیا را در بر می گیرد. برخی از ویژگی های شامل یک عقب تنگ است نرم، بالکن های سخاوتمندانه اندازه؛ سلاح های محکم؛ و کمر روی پاهای چرخان این می تواند عجایب در دکور معاصر، اضافه کردن، که لمس گرما که خانه های مدرن نیاز دارند.

7. مبل Knole
مبل های مبل پیش از قرن هفدهم وجود نداشت. نیمکت ها به جای مقیاس بزرگ استفاده می شود. کانول Knole به اوایل دهه 1600 می رسد، زمانی که برای Knole، یک خانه تاریخی انگلیسی، سفارش داده شد. سبک کلاسیک را می توان با بازوی راست و عقبی و زاویه قابل اعتماد (در روزهای گذشته به عنوان حفاظت از پیش نویس استفاده می شود) شناخته شده است.

Finials پیچیده شده در طناب به طور سنتی پشت و اسلحه متصل شده است. با وجودی که محبوبیت این سبک کاهش یافته است، هنوز می توانید دکور Knole را در خانه های مدرن پیدا کنید و یک لمس کلاسیک جذاب را اضافه کنید.

8. Bridgewater Sofa
زیبا، گاه به گاه و راحت، یک مبل راحتی Bridgewater ایده آل برای گفتگو یا تماشای یک فیلم با دوستان است. در طرح های طراحی امروز، یک لمس استقامتی با بازوهای کم پشتی، کمربند کم پشت و بالشتک های بسیار پلاستیکی اضافه می کند. این سبک همچنین به عنوان یک توسکا یا انگلیسی سه نفره شناخته می شود. میراث قدرتمند بریتانیا با دامن هایی که پاهای را پنهان می کنند، برجسته می شود.

9. Sofa مدرن مدرن
اصطلاح مدرن مدرن مدرن جنبش طراحی قابل توجهی را از حدود اواسط دهه 1930 تا سال 1965 توصیف می کند. مبل هایی که به این سبک نسبت داده می شوند معمولا دارای یک شکل ساده و با پاهای کم و اغلب مربعی هستند. با این حال، انتظار می رود بسیاری از تغییرات.

منصفانه است که بگوییم وقتی قوانین مدرن مدرن (MCM) میانه قرن می آید، قوانین کمی اعمال می شود. شما می توانید آنها را برای ظاهر یکپارچه سازی خود، استفاده از اشکال آلی و هندسه قدرتمند تشخیص دهید. یک چیز مطمئن است: اگر به درستی در یک محیط مدرن یکپارچه شود، نگاه آنها شگفت انگیز و الهام بخش خواهد بود.

10. مبل بخش
تابع ویژگی اصلی مدرنیسم است، و اجزای مدولار مبل مجلل آن را به خوبی نشان می دهد. این طراحی عملی شامل واحدهای پایان و گوشه، عثمانی ها، چاقوها و / یا chaises است.

مبل های طبقه ای مناسب برای اتاق های معاصر با سقف های بلند و یا بسیاری از پنجره ها هستند. آنها همچنین برای پر کردن فضاهای بزرگ، مخصوصا در مناطق رسمی، عالی هستند؛ آنها بهترین انتخاب برای فضای داخلی و یا شخصیت های قدرتمند نیستند.

ما امیدواریم که این به شما کمک کرد سبک های مختلف سفره ها را شناسایی کنید. کدام مورد علاقه ات است؟ هرگونه نظر خود را با ما در میان بگذارید!

کانال تلگرام صفحه اینستاگرام واتس اپ